2013 m. spalio 14 d., pirmadienis

Sorrento - Ciampino.


Ankstesnę dalį skaitykite čia.

2013-10-14 Pirmadienis. Sorrento - Ciampino.

Dar būnant namuose paskutinei kelionės dienai buvo suplanuotas Neapolis. Jį apžiūrėję būtume leidęsi į Ciampino, kur turime viešbutį paskutinei mūsų kelionės nakvynei. Tad ir bilietus iš Neapolio į Romą pirkau iš anksto. Važiavimą derinau į pavakarį, po planuotos Neapolio apžiūros. Maniau, kad greitasis traukinys mums bus pats tas.
Tačiau mūsų jau viskas apeita ir šįkart iš anksto sudėliotas planas pasirodė nebe aktualus. Jei būtume neturėję iš anksto įsigytų brangių bilietų, būtume šiandien iš pat ryto važiavę  į Romą ir apėję nespėtus aplankyti objektus. Bet yra kaip yra.Nusprendžiame laisvą dienos dalį praleisti Sorrento.

Šiandien pirmą kartą per visą būvimo laiką Sorrente pusryčius valgome viešbutyje, kada jie ir priklauso. Atneša juos vaikinas iš kavinės.
Papusryčiavę baigiame dėtis daiktus. Bagažą nusprendžiame palikti Parkinge. Ten arčiau ir patogiau šiek tiek.

Atsisveikiname su administratoriumi. Su gerais atsiminimais išvykstame. Administratorius palydi iki lifto ir įmeta 10 centų (kaip rašiau pradžioje, liftas yra mokamas).

Sukame iki parkingo. Už tris vienetus bagažo sumokame 4 eurus. Leidžia ateiti kada norime.Sukame jau gerai pažįstamomis gatvėmis.

Dar viena nematyta transporto priemonė Sorrente.Einame vėl prie Katedros.Correale namai.
14 a. fasade matyti arkos formos langai, turintys rožės formos ornamentą.
Coreale namas – dar vadinamas Large Castelo, yra Tossa aikštės kampe, prie Via Pietà gatvės. Prie įėjimo marmure išraižyta data 1768.Annunziata bažnyčia.Sukame link Marina Grande. Einame ta pačia gatve tarp sienų - Via Sopra le Mura. Labai mielos durelės sienoje.Marina Grande nuo tos patamsyje baisiosios apžvalgos aikštelės.Smagi reklama keramikoje.Gatvė netoli Marina Grande.Kai kas matyta naktyje.Marina Grande ryto šviesoje.

Kažkurio viešbučio teritorija.Paplūdimys.Dekoracija prie lauko kavinės.Žvejų rakandai.Uždaro Marina Grande kiemelio altorėliai.Paskutinį kartą pažiūrime į Marina Grande ir sukame aukštyn.Vila Komunale.Neapolio įlanka nuo Villa Comunale.Dar viena Sorrento transporto priemonė.Ir laaaabai dideli kaktusai.Užeiname į savo pamėgtą apžvalgos aikštelę.Apačioje - Marina Piccola.Tarpeklis.Einame papietauti. Ilgai sėdime kavinėje. Tada užeiname į prekybos centrą, nusiperkame valgymo ir gėrimo vakarui.
Nusprendžiame pamažu judėti į Neapolį. Nes ir Sorrentas jau pabodo... Nebesibūna, norisi judėti į priekį.

Parkingo vyrukai padeda užsidėti kuprinę. Padėkojame ir išeiname.
Pas tabakionistą perkame bilietėlį po 4,10 eur į Neapolį.

Traukinys nevėluoja. Atsisėdame.
Kažkurioje stotelėje sulipa chebra vyresnių klasių mokinių. Tai tokį triukšmą sukelia, kad ohoho.  Nors prie to esame pripratę.
Vėliau jie išlipa. Šalia mūsų atsisėda mieli žmonės. Nors vieni kitų nesuprantame, bet "pabendraujame" retkarčiais. Vyrukas parodo, kad kita stotelė Neapoli Garibaldi. Traukiame visą mantą ir lipame.

Iki traukinio dar labai daug laiko. Vaikštome po traukinių stotį. Nusprendžiame paskutinį kartą atsigerti skaniųjų jų sulčių. Bufete tvarka tokia, kad pirma susimoki, o tada su čekiu eini prie vitrinų.
Paduodu kasininkei 5 eur. Ji tipo nedavei 5, tik 3 davei.  Reikėjo palikti ir nueiti, bet norėjome gerti, tai traukiam dar 2 eur.  :oh Paskui pakračiau piniginę, na, tikrai pas mane daugiau monetų prieš tai buvo... 

Neapolio Centrale stotyje vienintelė blogybė, kad nėra kur atsisėsti. Nei peronuose, nei laukimo salėje. Suolų yra, bet jų labai mažai. Todėl reikia gaudyti vietas.
Sėdame ant bordiūrų. Sėdime ilgai ir stebime praeivius.

Matau, kaip eina pasitempęs kostiumuotas ponas su portfeliu rankose. Suglamžė popierių rankoje ir švyst į tarpdurį.  Na, iš kur tas Neapolis bus švarus.
Bet pati Centrale stotis labai švari. Ištisai valoma. Taip pat nemažai policijos.

Galiausiai švieslentėje pasirodo mūsų traukinio informacija. Šįkart kelias sutampa su tvarkaraštyje nurodytu. Pažįstu ir savo traukinį, nes nedaug tokių čia važiuoja.

FRECCIARGENTO - pilkosios linijos - ETR600 modelio traukinys, išvystantis iki 250 km/h greitį. Roma Termini tėra tik tarpinė stotelė. Traukinys važiuoja iki Venecijos Santa Lucia.Tiek Freccia Rossa, tiek Freccia Argento nuo Neapolio Centrale iki Roma Termini važiuoja 1 valandą 10 min.
Bilietus pirkau panašiai prieš mėnesį, mokėjau 19 eur už vieną.

Randame savo vietas. Bagažą keliame į viršų. Labai keista, kad niekas nepadeda...

Traukinys labai modernus.Sėdime tik dviese, prie mūsų niekas neprisėda. Vagonas pustuštis. Niekas nerėkauja ir garsiai nekalba, kas jau irgi labai keista.

Išvažiuojame laiku. Atvykstame į Romos Termini irgi laiku.

Romos Termini stotyje puolame prie savitarnos aparatų, nes reikia nusipirkti bilietus iki Ciampino miesto. Norisi nuvažiuoti dar su šviesa.

Aparatas protingas, parodo, kad iki pirmo traukinio liko tik 4 min, ar suspėsite? Renkuosi sekantį. Kainuos 1,50 eur už bilietą. Turime tam reikalui pasilikę monetų. Nerandu, kur jas mesti. Kiekvienas aparatas vis kitoks. Prišokusi netoliese stovėjusi moteriškė parodo. 

Bilietai yra. Dar reik atsekti, į kurią kryptį reik žiūrėti ir kokį kelią. Namuose buvau padariusi analizę, į kur važiuoja traukiniai, vežantys į Ciampino. Taigi, pažiūrime geltonuosiuose išvykimų tvarkaraščiuose, kad mūsiškis už 15 minučių į Cassino. Ir kad Ciampino - pirmoji stotelė.
Pažymiu bilietus specialiame aparate.

Vietinių traukinių takai Roma Termini stotyje yra į pabaigą. Mūsų buvo 22. Švieslentė Čiampino rodo irgi 22.

Netrukus įlipame į traukinį. Dar dėl visa ko pasitikslinu stovinčių žmonių. Traukinys vėluoja išvažiuoti keliomis minutėmis.

Po 15 minučių lipame Ciampino.
Kelią iki viešbučio dar namuose buvau išžiūrėjusi su google žmogiuku. Žinau, kad reikia eiti tiesiai tiesiai tiesiai.  Jau temsta. Kuprinė arba labai sunki, arba nesusitvarkiau diržų - jau ima spausti. Dar lagaminas tempia žemyn.
Viešbučio kaip nėra taip nėra.
Imu klausinėti žmonių. Valio, einame gerai.

Galiausiai pamatau.
www.ciampinohotel.com

Užsakinėjome paprastą kambarį be pusryčių per hostels.com. Mokėjome 29 eur už naktį. Ėmeme su nuskaitymu iš anksto. Tad viešbutyje nieko nebereikėjo mokėti, net miesto mokesčio.

Labai patiko susimokėti iš anksto. Atėjome ir už 2 minučių jau raktas mūsų rankose.  Tik dar lėktuvo grafiką pasitikrinome, tai kiek ilgiau užtrukome.

Apie šį viešbutį buvau prisiskaičiusi labai blogų atsiliepimų. Bet man labai patiko. Jaukus, švarus. Niekas nesulūžę. Be to yra baseinas.
Vienintelis minusas, kad iš vienos šio viešbučio pusės eina lėktuvų pakilimo takas, iš kitos - traukinio bėgiai. Bet triukšmas mums labai netrukdė. Tiek lėktuvai, tiek traukiniai naktį nejudėjo.

Kambarys.Persipakavome daiktus. Užvalgėme, išgėrėme už kad ir išbalansuotą, bet sėkmingą kelionę ir į lovytes.
Ryt paskutinė dienelė.

2013-10-15 Antradienis. Ciampino - Vilnius.

Skrydis tik 10:20.

Esame atsargios, tad į oro uostą susiruošiame ankščiau. Einame į 07:30 autobusą.
Stotelėje jau keletas žmonių.
Atral autobusas atvažiuoja labai punktualiai, beveik pilnas, atvažiuoja jis nuo Metro Anagnina. Vairuotojui sumokame po 1,20 eur. Ir už kokių 10 - 15 min jau oro uoste.

Susisvarstome bagažą, persidėliojame, su lipnia juosta apsukame suplyšėlį.

Laukiame kol atsiras Check-in stalelio numeris.

Dairomės į keleivius.Niekaip nesupratau, apie kokią bendrą eilę Ciampino oro uoste buvo kažkur forumuose kalbama. Pasirodo, check-in bendra eilė.
Bet prie reiso vis vien atsiranda stalelio numeris. Einame priduoti registruoto bagažo. Darbuotojas nuo kito staliuko šaukia eiti prie jo. Rodau į mūsų staliuką. Jis sako, kad jokio  skirtumo. Taigi, užsiregistruojame ir einame pro apsaugą.
Čia viskas labai greitai.

Ciampino oro uosto išvykimo zonos yra suskirtytos į A ir B. Mūsų A. Einame ieškoti savo vartų.
Įėjau ir nesupratau, į kokį durdomą patekau... Didelė salė pilna žmonių.
Kažkaip prasiveržėme pro minią iki savo būsimų vartų. Susižiūrėjome. Einame pasivaikščioti. Vaikščioti nelabai yra kur.
Einame į tualetus, jie - baisiai nešvarūs.
Einame vėl link būsimų vartų - visai miniai vos keli suolai. 

Iš mūsų vartų vėluoja Į Barseloną išskristi lėktuvas.
Kai barseloniečius sulaipina, stojame į eilę prie vartų. Atsisėsti vis vien nėra kur.
Pamatau priekyje stovinčius Sorrente sutiktus senukus. Prieinu pasilabinti. Maloniai šnektelime. Žaviuosi tokiais keliautojais.

Šiaip ne taip išsikankiname kol pradeda įlaipinimą. Labai didelį rankinį bagažą tikrina ir liepia mokėti.

Lėktuve netelpa visų keleivių bagažas. Striukes liepia pasiimti ant kelių.  Kur saugumo reikalavimai, a?

Vilniuje leidžiamės. Lyja. Bet šilta. 

Tiesiai į mikriuką, vežantį į autobusų stotį. Su mumis važiuoja futbolo sirgaliai iš Bosnijos. Labai linksma.

Lietuvoje labai gražus ruduo.

----

Tai tiek tos mūsų kelionės.

Ačiū kad skaitėte.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą