2023 m. spalio 17 d., antradienis

Atėnai.

 2023-10-17, antradienis. Atėnai. 

Vakar keliavome Meteorų uolų takais.

 

Nors į autobusų stotį nueiname sausos, bet netrukus pradeda lyti. Atostogos Graikijoje baigėsi ir pamažu judėsime namų link. Visos kelionės metu oras buvo fantastiškas, gal kiek per karštas, bet be lietaus. Šiandien lyja, kad nebūtų gaila palikti Kalambakos. 


 

Į Kalambaką atvykome traukiniu, tačiau traukinys į Atėnus grįžta tik vėlai vakare. Rytoj ryte mūsų laukia skrydis ir nesinori stresuoti dėl vėlyvo traukinio reiso, tad nutariame į Atėnus grįžti ryte išvažiuojančiu autobusu. 

Autobusų bilietus perku internetu svetainėje  ktel-trikala.gr   iki kelionės likus kelioms savaitėms. Dar namuose įsidedu spausdintus popierinius bilietus. Atėjusi į Kalambakos autobusų stotį, pasvarstau, ar nereikia mano turimų bilietų iškeisti į specialius bilietus? Tačiau lyja, į stoties pastatą eiti patingiu.
Autobusas atvažiuoja laiku. Konduktorei parodome internetu pirktus bilietus ir judame į Trikalą, kur miesto pakraštyje esančiame terminale persėsime į į Atėnus vežantį autobusą. 

Trikalos autobusų stoties terminale turime daugiau nei valandą laiko persėdimui. Tiek laiko užtenka ramiai išgerti kavos. 

Įdomu buvo stebėti, kaip Trikalos autobusus aptarnauja nemaža komanda. Bilietus tikrina ir parduoda konduktorius, dar vienas žmogus sudeda bagažą, o vairuotojas tik vairuoja. 

Trikalos autobusų stotyje išsikeičiu mūsų turimus namuose spausdintus bilietus į specialius. Taip ir nesupratau, ar tai privaloma padaryti, nes priėjusi kasininkės paklausti informacijos ir parodžiusi mūsų turimus spausdintus popierius, iš jos sulaukiu atspausdintų naujų. 

Į Atėnus pajudame laiku. Kelionė truks virš 4 valandų, tačiau pro langą skriejantys vaizdai yra labai gražūs. Tai žiūrime į aukštus kalnus, tai į balkšvus medvilnės laukus, tai į alyvmedžių giraites, galiausiai įriedame į vaizdingos įlankos pakrantę.


Vairuotojas stoja poilsiui pakelės kavinėje ir visi autobuso keleiviai išsisklaido, kas kavos, kas - užkąsti, kas - kojų pramankštinti. 
Kelionė į Atėnus neprailgsta ir yra patogi bei maloni. 

Iš autobuso išipame Liosion autobusų stoties terminale. Padarėme klaidą iš autobuso neišlipę Kato Patisia stotelėje ir dabar iki šio pavadinimo metro stotelės teks gabaliuką grįžti atgal. Nieko nedarysi, o ir mūsų lagaminai autobuso bagažinėje yra sudėti į "Atėnų" skyrių.
Liosion autobusų stoties terminalas nėra didelis, bet autobusų aikštelės įrengtos labai tankiai, tad atrodo painokai. Net nesidomiu, kaip šioje stotyje reiktų susirasti reikiamą autobusą, nes mes tik užeiname į tualetą ir pasileisime link metro stotelės. 

Kato Patisia metro stotyje savitarnos aparate perkame vienkartinį metro bilietą, kuris suaugusiam kainuoja 1,20 euro ir galioja 90 minučių. Taip rytdienai nusiperkame oro uosto autobuso bilietą, kainuojantį 5,50 euro vienam.  

Metro važiuojame su persėdimais ir lipame mums jau labai gerai pažįstamoje stotelėje "Akropolis". Kelias minutes einame gatvėmis  ir netrukus įžengiame į savo naujų laikinų namų kiemą.


Greitomis apžiūrime naują nakvynės vietą. Kadangi Atėnuose nakvosime tik vieną naktį, daiktai lieka gulėti lagaminuose, o pačios išskubame į miestą.

Mūsų tylioji Scholiou gatvelė ir kambario langelis, žvelgiantis į spalvotą graffiti ant sienos.


Ateiname prie Katedros, kuri yra už poros minučių nuo mūsų laikų namų.


 
Paskui be jokio plano ir tikslo vaikštome po Atėnus, žvalgomės į parduotuves.Ateiname į Monastiraki aikštę, kuri visada yra pilna žmonių. Atėnuose nebuvau tik kelias dienas, o atrodo, tarsi juos matyčiau pirmą kartą. Ir šįkart Atėnai man patinka kur kas labiau.

Monastiraki aikštė, kaip visada, yra pilna žmonių ir šurmuliuojanti. 


 

Kitoje aikštės pusėje matome buvusią mečetę ir Akropolio kalvą.


Šalia buvusios mečetės stovi Adriano biblioteka. Jos lankymas įeina į Akropolio kompleksinio bilieto kainą, tačiau kažkodėl šio taško taip ir neaplankėme. Dabar irgi į Adriano biblioteką pažiūrėsime tik iš šalies.


Vėl vaikštome gatvėmis. Turistinės gatvės yra pilnos turistams skirtų parduotuvių. 

Atėnuose pilna meno galerijų.


Traukiame jau gerai žinomomis gatvėmis. Užsuku pasidairyti po Instagramerių mėgiamos kavinės kiemelį.


Netoli Atola Stoja sėdame vakarieniauti. Po vakarienės vėl vaikštome gatvėmis.


Gatvės atveda į Monastiraki aikštę.Paskui patraukiame ilsėtis, juk rytoj anksti keltis.


2023-10-18, trečiadienis. Kelionė į namus.

Nuo Scholiou gatvelės iki Syntagma aikštės einame pėsčiomis. Ankstų rytą Atėnų gatvės yra visiškai tuščios, praeina vienas kitas praeivis. 

Į oro uostą išvykstame nuo Syntagma aikštės pakraštyje esančios oro uosto autobuso stotelės. Autobusas X95 iki oro uosto važiuoja nepilną valandą. Vienkartinius autobuso bilietus nusipirkome vakar metro stotyje, tad šiandien belieka autobuse juos priglausti prie skaitytuvo.
Kadangi keliaujame tik su rankiniu bagažu, patikros procedūras oro uoste praeiname labai greitai ir turime marias laiko. Veikti nelabai yra ką, bet skrydį kažkaip sulaukiame.


Atėnus paliekame pridengtus lengvų debesų.


Vilnius pasitinka lietų keičiančia saule ir atvirkščiai.
Kelionė buvo gera. Graikija nebuvo ta šalis, o Atėnai - tas miestas, kuriuos įsimylėjau, tačiau ir neatbaidė. Įsimintiniausios kelionės vietos buvo Meteora ir Aegina sala. Iš Meteoros pasiėmiau viską, o į Saronikų salas kažkada dar nuvyksiu. Taigi, iki pasimatymo, Graikija.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą