2017 m. spalio 6 d., penktadienis

Birštonas.

Gerą pusdienį praleidę Prienuose, Paprienės stotelėje sustojusio nedidelio autobuso vairuotojui už bilietą paklojame po 52 euro centus ir už dešimties minučių lipame Birštono autobusų stotyje.

Birštono autobusų stotis nedidelė, tačiau joje yra ne tik bilietų kasa, nedidelė laukimo salė, bet ir bagažo saugykla bei Turizmo informacijos stendas.

Pradeda lyti. Iki susitikimo su nakvynės vietos šeimininke dar yra laiko, todėl nusprendžiame išgerti kavos. Patraukiame link ant stoties pastato esančio užrašo „kava“, tačiau nustembame patekę į gėlių parduotuvę. Abi pirmą kartą matome gėlių parduotuvėje pardavinėjamą kavą. Kava tik išsinešti, bet koks mums skirtumas. Taisomės lauke po medžiu ant nesmarkaus lietaus dar nespėjusio sušlapinti suoliuko ir mėgaujamės. Paskui patraukiame į čia pat esantį prekybos centrą maisto pusryčiams nusipirkti. O tada jau galima leistis į nakvynės vietos paieškas.

Birštone man teko kelis kartus lankytis prieš dešimt metų. Miestas arba gana pasikeitęs, arba mano atmintis labai sušlubavusi. Vingiuojame siauromis tyliomis gatvėmis ir po kelių minučių nesunkiai randame iš anksto užsakytą vilą „Liepa“.Pasitinka guvi šeimininkė, aprodo kambarį ir bendras patalpas. Nakvynė mums iš viso atsieis 42 eurus. Gal ir nepigu, bet vila labai graži, švari, bendros patalpos tvarkingos ir apstatytos. Galėsime naudotis ne tik indais, bet ir gerti kavą, naudoti kepimui aliejų. Žinoma, kepti nieko neketiname. O štai pasidaryti puodelį rytinės kavos bus labai smagu.
Kambaryje pasidėję daiktus ir nusprendę, kad nedideliame balkone ryte bus malonu išgerti kavos, išskubame į lauką. Oficialūs Birštono turizmo informacijos šaltiniai pateikia nemažai lankytinų vietų, tad veikti turėsime ką.

Patraukiame prie mums ateinant matytos dailios medinės pilaitės. Pasirodo, kad tas ažūriniais drožiniais išpuoštas žalios spalvos pastatas yra Birštono muziejus. Beje, kažkada pastate veikusiame tuometiniame bendrabutyje „Ramunė“ gyveno kurorto gydyklų dirbantieji.Pradžią Birštono muziejui davė 1966 metais geografijos mokytojo Petro Kazlausko kartu su vidurinės mokyklos kraštotyrininkais surinkta etnografinių, istorinių eksponatų, dokumentų, fotonuotraukų, spaudos kolekcija, kuri buvo rengiama Birštonui gavus miesto statusą. Praėjus metams po šiokių tokių pastangų buvo atidarytas pirmasis Birštono muziejus. Žinoma, muziejaus darbuotojams teko nemažai nuveikti, kol buvo surinkta ekspozicija, paruoštos kolekcijos, saugyklos ir patalpos.

Pasidairome į gražų pastatą, tačiau nusprendžiame į vidų neiti, o pasimėgauti šįmet retai pasitaikančia gražia diena ir šviečiančia saule. Patraukiame į miesto centrą.

Birštono pavadinimas pirmą kartą paminėtas 1382 metais, kuomet Prūsijos kronininkas Vygandas Marburgietis „Naujojoje Prūsijos kronikoje“ aprašo, kaip maršalas Kunas fon Hatenšteinas 1382 m. žygio į Lietuvą metu kariuomenę padalino į tris dalis – Puniai, Alytui ir Birštonui pulti. Tačiau manoma, kad Birštono teritorijoje žmonės gyveno daug seniau.

Dar kitose kronikose rastas su Birštono miesto pavadinimo atsiradimu kildinamas pavadinimas Birsten, kuris apibūdinamas kaip „sodyba ties sūriu vandeniu“.

Pirmiausiai ateiname į patrauklią Jono Basanavičiaus aikštę.Paminklas Jonui Basanavičiui pastatytas 1939 metais. Skulptūros autorius A. Aleksandravičius buvo asmeniškai pažįstamas su daktaru J. Basanavičiumi ir yra sukūręs ne vieną jam skirtą paminklą. Vienas iš jų puošia ir Birštoną.

Aikštė ilga ir erdvi, neskubėdamos pasidairome. Kaip ir prieš dešimt metų, ją puošia aukštos ryškia spalva žydinčių gėlių pusnys. Tuomet tos gėlių pusnys man buvo žadą atėmusiu reginiu, dabar jos taip pat labai gražios. Gėlių grožis yra amžinas.Birutės gatve einame iki kitų miesto lankomų objektų. Kažkur puikuojasi nedidelis paminklas M. Mažvydui, o dar po kelių žingsnių pamatome kitą žavų medinės architektūros objektą – Birštono sakralinį muziejų.Birštono sakralinis muziejus įsikūręs buvusios klebonijos pastate. Pastatui apie 120 metų. Sovietmečiu pastatas buvo paverstas gyvenamu namu. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę pastatus atsiėmė teisėtas savininkas – Birštono parapija. 2000 metais pastatas perduotas muziejui, kurio salėse esanti ekspozicija skirta garbingajam arkivyskupui Teofiliui Matulioniui (1873-1962), antrajam Lietuvos kardinolui Vincentui Sladkevičiui (1920-2000). Ekspozicijos, skirtos Birštono bažnyčios istorijai, sakraliniam menui, 19 amžiaus lietuvių liaudies mažajai skulptūrai, liturginiams indams ir altoriaus reikmenims.

Šį muziejų aš esu lankiusi savo paskutinio vizito Birštone metu. Tačiau šįkart nesusigundau, nes lauke vilioja saulė.

Šalia Birštono sakralinio muziejaus stovi 1909 metais baigta statyti Šv. Antano Paduviečio neogotikos stiliaus miesto bažnyčia.Pirmoji medinė bažnyčia buvo pastatyta 17 amžiuje. Deja, ji karo su Maskva metu sudegė, o jos vietoje išdygusių naujos bažnyčios laukė toks pat likimas. Ir tik trečioji, 18 amžiaus pabaigoje pastatyta bažnyčia gyvavo iki tol, kol buvo sumanyta jos vietoje pastatyti didesnę mūrinę bažnyčią.
Apsidžiaugiame pamatę atidarytas bažnyčios duris. Deja, prieangyje galima tik žvakę uždegti, o pasidairyti po vidų – ne. Bet niekis, grįšime vakare, kuomet vyks šventos mišios. Iš kiek įmanoma toliau pasidairome į 37 metrų aukščio bažnyčios bokštą ir trepsime tolyn.Nors mūsų pažinimo kelias turėjo sukti kitomis gatvėmis, tačiau neatsispiriame pagundai sukti prie čia pat baltuojančio istorinio „Tulpės“ sanatorijos pastato.Iš kelio išsukame tik trumpam, netrukus apžiūrėsime parką šalia bažnyčios.Prieš daugelį metų mėgau pasivaikščioti po šį parką. Tačiau šiandien parke atradau mano akiai kai ką dar nematyto: 2015 metais čia įrengtus Kneipo takelius.

19 amžiaus vokiečių dvasininkas Kneipas sukūrė unikalią sveikatinimo filosofiją. Anot jos, vanduo gydo viską, o daug geriau nei gydymas yra profilaktika. Kneipo sode galima organizmą užgrūdinti ir sustiprinti imuninę sistemą.

Pirmiausia, ką sveikatinimo procedūras pradėjęs žmogus turi padaryti, tai pabraidyti šaltame mineralizuotame vandenyje. Vėliau turi apšilti ir eiti pasivaikščioti takeliais. Jie sukonstruoti taip, kad būtų su skirtinga danga. Pradedama nuo smulkios, švelnios dangos ir lėtu žingsniu pereinama visomis dangomis. Procedūra užsibaigiama rankas iki alkūnių pamerkiant į šaltą, taip pat mineralizuotą vandenį.

Vėlyvą, nors ir saulėtą, rudens dieną pradėti grūdintis man būtų per drąsu, todėl tik pasivaikštau po parką ir pagalvoju, kad smagu čia būtų atvykti vasarą.Nuo Kneipo parko mūsų takas veda tolyn pro didelius tvenkinius su švirkščiančiais fontanais bei pakrantes nugulusiomis antimis.Net ir saulėtą dieną parkas beveik tuščias. Tik pasiekę sanatorijos „Versmė“ fontaną, užgirstame klegesį ir matome vaikštinėjančius žmones.

Man sentimentus sukelia fontanas „Versmė“, o juoką – ant sanatorijos sienos rodoma oro temperatūra - 24 laipsniai šilumos. Ir kuo mums prasčiau, nei šiuo metu pietinėse šalyse besiilsintiems mūsų bendraminčiams keliautojams?Užeiname į sanatorijos „Versmė“ biuvetę išgerti mineralinio vandens. Kaip ir prieš dešimt metų, šioje biuvetėje tekantis sūrokas mineralinis vanduo man patinka.
Viešint Birštone, pirkti mineralinio vandens neprireikia. Tikro negazuoto mineralinio vandens „Vytautas“ galima paragauti sanatorijų „Tulpės“, „Versmė“, "Eglė" biuvetėse. Vanduo biuvetėse yra natūralus, todėl rekomenduojama jį išgerti per 5-15 minučių.
Žodis „biuvetė“ kilęs iš prancūzų kalbos ir reiškia statinį ant mineralinio šaltinio, iš kurio trykšta mineralinis vanduo. Man šis žodis visada būdavęs toks paslaptingas. Paslaptis išsisklaidė, kai pradėjau dažniau lankytis biuvetėse ir gerti jose tekantį vandenį. Liko pasimėgavimas ir noras ragauti.

Aprodau draugei sanatorijos pastatus, papasakoju, kokias sveikatinimo procedūras esu išbandžiusi.

Lietuvoje nuo seno būta vietovių, kuriose tryško mineralinis vanduo. Jį jau 16 amžiuje gydymo tikslais naudojo vietos gyventojai. Manyta, kad toks vanduo padeda nuo podagros, nervinių negalavimų, širdies ir kitų ligų.

Tačiau Lietuvoje mineralinio vandens gydyklos atsirado labai vėlai. Gydymasis mineraliniu vandeniu buvo kilmingųjų ženklas, bet pastarieji į gydyklas traukdavo į Lenkiją. Tuo tarpu Birštonas buvo minimas tik kaip kunigaikščių medžioklės dvaras.

Nors SPA ir gydymas vandeniu išpopuliarėjo 19 amžiuje, tačiau to meto rašytiniai šaltiniai mini jau 18 amžiaus antrąją pusę, kuomet buvo pradėti daryti mineralinių vandenų moksliniai tyrimai, o Birštono krašto gyventojai - naudoti mineralinį vandenį gydymo tikslais. Birštone buvo pradėtos statyti gydyklos, miestas paskelbtas kurortu, todėl vietovė suklestėjo.

Nuo sanatorijos „Versmė“ sukame atgal. Tik šįkart einame ne pro tvenkinius, o B. Sruogos gatve. Mūsų dėmesį iškart pagauna didelis keistus garsus leidžiantis grubus pastatas. Tai – Birštono mineraliniai vandenys.

Iki šių dienų Birštone veikia seniausia mineralinio vandens pilstymo įmonė Lietuvoje, savo veiklą pradėjusi 1924 metais, kai buvo ypač populiaru gurkšnoti mineralinį vandenį „Vytautas“ ar „Birutė“. Pirmieji mineralinio vandens buteliai buvo išpilstyti Kaune, o septintajame dešimtmetyje ši veikla perkeliama į nedidelę gamyklą Birštone.Pro „Mineralinius vandenis“ sukame į nuo kalno sparčiai besileidžiančią gatvę, o nuo jos žengiame siauru tyliu takeliu. Atsiveria plikas sodriai žalias kalnas. Čia yra Birštono slidinėjimo trasa, pradėjusi veikti 2002/2003 metų žiemą.

Galima nusileisti „raudona“ trasa, kurios ilgis - 160 metrų ir „mėlyna“ – ilgis 300 metrų. Veikia keltuvas ir gaminama dirbtinio sniego danga. Trasos aukštis – 40 metrų. Rašoma, kad tamsiu paros metu trasos apšviečiamos. Veikia lauko kavinė. Vaikams įrengtas rogučių kalnelis.Mano senuose žiemiškuose atsiminimuose šis kalnas yra visai kitoks, gyvas, nuo žmonių juoko ir emocijų skambantis. Tačiau anot mano slidinėjančių draugų, Birštono slidinėjimo trasa yra trumpoka, todėl nėra populiariųjų sąraše.

Birštonas gali pasiūlyti ir kitokių pramogų. Sezono metu čia galima paskraidyti oro balionu. Vandens mėgėjai gali baidarėmis paplaukioti Nemuno upe. Norintys solidesnių vandens pramogų gali rinktis kruizą laivu. Šįmet vandens mėgėjus pakvietė pramogauti naujai atsidaręs vandenlenčių parkas.

Neliks nuskriausti mėgstantys pasivažinėti dviračiais, riedučiais, velomobiliais. Birštono savivaldybėje jau driekiasi 22 kilometrų ilgio dviračių trasa. Pačiame Birštono kurorte puikiai išvystyta 10,5 kilometrų ilgio dviračių takas. Naujosios trasos pritaikytos vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiais, riedučiais, velomobiliais. Be specialiai įrengtų trasų, važinėtis galima ir kitose miesto vietose: naujajame Birštono miesto centriniame parke, Nemuno krantinėje.

Rudens dieną Birštonas visiškai tylus ir tuščias, kokį ir prisimenu iš savo vizito spalvingą spalio mėnesį.

Gyvybės randame prie Birštono piliakalnio, dar vadinamo Vytauto kalnu, į kurio viršų ves įrengti tvarkingi laiptai su poilsio aikštelėmis ir suolais.Kalno šlaite yra iškirsti medžiai, todėl galima pasidžiaugti panorama. Tačiau patys gražiausi vaizdai yra kalno viršuje.Apie 40 metrų aukštį siekiantis Birštono piliakalnis yra vienas garsiausių bei aukščiausių Lietuvoje. Spėjama, kad ant jo stovėjo medinė Birštono pilis ir buvo vienas didžiojo iš kunigaikščio Vytauto medžioklės dvarų. Istoriniuose šaltiniuose pilis pirmą kartą paminėta 14 amžiuje. Ją ne sykį puolė kryžiuočių ordinas, tačiau nesėkmingai.

Negalime atsigrožėti rudenėjančių apylinkių vaizdu. Įspūdį dar labiau sustiprina pro kalno viršuje esančio (beje, nemokamo) žiūrono akutę matomi vaizdai.

O šai toks Birštonas yra išlikęs mano atsiminimuose.Pabandome nuo kalno nusileisti kitais takais ir takeliais. Tačiau jie yra pažliugę nuo nesibaigiančių liūčių ir atrodo nesaugiai. Lieka tais pačiais laiptais leistis žemyn ir jaukiu senuoju prieš 150 metų įkurtu Vytauto parku traukti link Nemuno.Akis pagauna rausvo granito skulptūra Vytautui Didžiajam. Ja paminklo autorius G. Jakūbonis įgyvendino mintį – grąžinti kunigaikštį Vytautą su žirgu į savo medžioklės vietas.Parke rasime ir paminklą rašytojui Baliui Sruogai. Paminklas buvo atidengtas minint 50-ąsias B. Sruogos mirties metines. 1945 metais B. Sruoga, grįžęs iš Štuthofo koncentracijos stovyklos, apsigyveno Birštone, kur ne tik gyveno, bet ir rašė knygas, kūrė eilėraščius. Teigiama, kad apsistojęs jis buvo „Tulpėje“.

Bevaikščiodamos Vytauto parku prieiname dar vieną smagią atrakciją – uždarą paviljoną bei visais metų laikais nemokamai lankomą Birutės vilą. Negaliu atsakyti, ar prieš dešimt metų šio pastato nebuvo, ar aš jame paprasčiausiai nebuvau, bet lankausi čia pirmą kartą. Šiltos vilos viduje yra mineralinio vandens baseinas, fontanas, vandens garinimo siena. Aplink baseiną išdėlioti patogūs gultai, ant kurių galima prigulti, pailsėti, pakvėpuoti mineralinio vandens prisotintu oru.

Vieta kažkokia magiška, nes vandens ir šilumos užliūliuotas kūnas iškart apsunksta. Gera būtų čia prabūti visą likusią dieną, bet dar turime daug ką pamatyti.
Iki kito objekto toli eiti neteko. Išėję iš „Birutės vilos“, iš tolo pamatome geltonuojančią dailią sanatorijos „Tulpė“ mineralinio vandens biuvetę.20 amžiuje buvo atrastas šaltinis, kurį kurorto savininkas savo dukros garbei pavadino „Viktorija“. Vėliau šaltinis buvo pervadintas „Vytautu“, o nuo 1928-ųjų jo versmę žymėjo banginio skulptūra, kurią paskandino patvinęs Nemunas. 1960 metais buvo atrastas šaltinis, sudėtimi ir skoniu labai panašus į tą istorinį.

Deja, iš šios biuvetės kranelio bėgantis mineralinis vanduo mūsų toli gražu nesužavi, nes turi nemalonų prieskonį.

Patraukiame tolyn. Greitomis apžiūriu Kurhauzą.1885 metais pastatytas Birštono kurhauzas yra vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje. 2006 pastatas įtrauktas į saugomi architektūros objektų sąrašą. Pats žodis „kurhauzas“ kilęs iš vokiečių kalbos ir reiškia poilsio namų koncertų, šokių salę su bufetu. Kažkada šiame pastate veikė pirmoji dietinio maitinimo įstaiga Lietuvoje. Per antrąjį pasaulinį karą kurhauzas sudegė. Vėliau buvo atstatytas.Dabar jau mūsų kelias patraukia prie Nemuno. Žingsniuojame žavia tvarkinga krantine, įamžinančia vieną buvusių Birštono merų.

Netoli nukulniavusias, mus sudomina vandenyje plūduriuojantis nedidelis laivas ir besibūriuojantys žmonės. Tai – visuomeninio miesto transporto funkciją atliekantis keltukas „Birštonas“. Maršrutu Birštonas–Kampiškių gatvė vienu metu gali plaukti iki 12 žmonių, laive yra įrengtos 5 vietos dviračiams. Plaukimas į vieną pusę trunka 10 minučių. Bilieto kaina : 1 euras.

Būtų įdomu išbandyti, bet neturime tam laiko.Krantinė labai greitai priveda prie sanatorijai „Tulpė“ priklausančių gydyklų.

I pasaulinio karo metais Birštonas buvo visiškai sugriautas. Gyventojams trūko lėšų kurortui atstatyti. Kurortą iš pelenų prikėlė Lietuvos Raudonasis kryžius, pradėjęs Birštone gydyti ligonius druskų ir purvo voniose.

Reikšmingiausiu įvykiu kurorto istorijoje tapo gydymo purvu Birštone pradžia. Purvo gydyklos, papuoštos Raudonojo kryžiaus emblema, pastatytos 1927 m. Šis pastatas išliko iki šių dienų ir tapo svarbiausiu Birštono statiniu.Raudonojo kryžiaus valdybos pastangomis buvo sutvarkytas parkas, įrengtas fontanas. Į visus kurorto viešbučius įvestas vandentiekis, kanalizacija bei elektra. Organizuotas reguliarus susisiekimas autobusais su Kaunu bei Alytumi. Birštone buvo statomos ne tik sanatorijos ir vilos, gražėjo, plėtėsi ir pats miestelis.

II pasaulinio karo metais Birštonas nenukentėjo, tačiau vegetavo.

Sovietmečiu duris atvėrė sanatorijos „Tulpė“, „Spalis“ (dabar vietoje jos išdygo „Eglė“) ir „Versmė“. Šiuo metu Birštone veikiančių sanatorijų ir gydyklų yra kus kas daugiau.

Pasidairome po „Tulpės“ prieigas ir patraukiame link šalia esančio pastato su arkomis.Tai – pailgas itališkos vilos stilių turintis 1937 metais suprojektuotas Kaišiadorių vyskupijos kunigų seminarijos sanatorijos pastatas, dabar po stogu glaudžiantis viešbučius.

Traukiame Nemuno pakrante tolyn. Krantinėje įrengta ne viena prieplauka, iš kurių laivais galima vykti į ekskursijas.Birštonas niekada nebuvo svarbiu prekybos tašku ar dideliu paupio miestu, tačiau galima numanyti, jog jo, kaip kurorto, įsitvirtinimui ir plėtrai postūmį davė patogus vandens ir sausumos susisiekimas su Kaunu. Transporto sąlygas dar labiau pagerino atsiradę garlaiviai – dar 20 amžiaus pradžioje pro Birštoną į Alytų pradėjo kursuoti pirmasis laivas su garo varikliu.

Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro duomenimis, Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu pro kurortą trečiojo dešimtmečio pradžioje reguliariai kursuodavo trys garlaiviai. Vėliau, į Alytų pradėjus važinėti traukiniams, pagrindine garlaivių stotele tapo Birštonas. Vis tik dėl gyvenvietės sezoninio pobūdžio ir didėjančios konkurencijos su autobusais, garlaiviai buvo išstumti ir liko pramogine susisiekimo priemone, kursuojančia sezono metu. Sovietmečiu tarp Kauno ir Birštono taip pat buvo vystoma pramoginio pobūdžio laivyba, pradėti naudoti greitaeigiai laivai.

Nors šiandien Birštono prieplaukoje laivybos srautas yra gerokai sumažėjęs, tačiau prieplauka išlieka istoriškai glaudaus kurorto sąryšio su upe simboliu.

Prisimenu senai buvusį plaukimą baidarėmis Verknės upe, kuomet mūsų maršruto pabaiga buvo čia, Birštone, prie šios krantinės.

Nemuno pakrantės nusėtos nedidelių valčių. Kažkur užutėkyje turškiasi gulbių šeimyna. Kitoje upės pusėje spindi geltonuoti pradėję medžiai. Krantine, atrodo, eitum be pabaigos.Tačiau mūsų kelias pasuka nuo upės prie dar vieno Birštono objekto – vandens garinimo bokšto.2015 metais atidaryto vandens garinimo bokšto idėją sumanytojai parsivežė iš Vokietijos. Nors užsienyje tokie bokštai yra ne naujiena, Lietuvoje toks įrenginys yra pirmasis.Mineralinio vandens bokštas ypatingas tuo, jog iš mineralinio vandens gręžinio į bokštą siurbliu pakeliamas vanduo. Vėliau jis purkštukais lašinamas ant laukinių vyšnių šakelių sienos. Tuomet mineralinis vanduo, veikiamas atmosferos, skaidosi ir jonizuoja orą, esantį 50–80 metrų spinduliu. Toks oras yra prie jūros. Juo sveika kvėpuoti, nes tai tarsi inhaliacijos po atviru dangumi. Jonizuotas oras padeda į sergantiems lėtinėmis ligomis, tiek sveika profilaktiškai pakvėpuoti ir sveikata nesiskundžiantiems žmonėms. Bokštas veikia visą parą. Vakare jis apšviečiamas įvairiaspalvėmis spalvomis. Apšviesto, deja, mes nepamatysime.
Pasimėgavę mums abiems dar nematytu įrenginiu, miško taku patraukiame į Centrinį miesto parką. Pakeliui paragaujame sanatorijos "Eglė" biuvetėje tekančio mineralinio vandens, kuris mums pasirodo mažiausiai sūrus. Eidamos tolyn žvalgomės į palyginus neseniai išdygusią sanatoriją. Po to mūsų kelias eina tylia gatve per kvepiantį mišką. Pakeliui sužavi aukštus medžius apraizgiusios spalvingai rudens nudažytos gebenės ar vijokliai.Centrinis miesto parkas - puiki vieta ieškantiems ramybės. O norintys pasportuoti, čia ras mini golfo takelių, įvairių lauko treniruoklių, dviračių takų.

Pataikome į dailų Skulptūrų taką, kurį puošia žinomų Lietuvos menininkų skulptūros. Dėmesį prikausto klaipėdietės „bučkės“ sesė.Išvaikščioję įdomiausius parko takelius, ateiname prie senųjų Birštono kapinaičių. Į vidų neiname, pažiūrime tik per tvorą.Paskui grįžtame į Nemuno pakrante vedančią krantinę.Į namus dar anksti. O visai netoli yra Vasaros estrada, kurioje vyksta įvairūs renginiai. Einame iki jos. Nustebina šalia kažką veikianti skulptūra.Dabar jau sukamės ir krantine grįžtame iki miesto centro. Daug kur pastebime stulpus, apklijuotus siauromis spalvingomis juostelėmis. Esame tikros, kad tai – mūsų rytdienos Trenkturo organizuojamo žygio Nemuno kilpomis trasų ženklai. O upėje gražiai atsispindi vakaro dangus.Jau atėjo laikas vakarieniauti. Nors mūsų gyvenamosios vietos šeimininkė rekomendavo vakarieniauti kavinėje/restorane, esančiame viešbutyje „Audenis“, tačiau atvažiavome čia pasirengę žygiui. Į restoraną eiti su kedais nepatogu. Nusprendžiame traukti į prieštaringų atsiliepimų sulaukiančią J. Basanavičiaus aikštėje esančią piceriją „Pizza Fun“.

Picerija beveik pilna. Mums pasiseka užsiimti bene paskutinį likusį laisvą stalą.

Picų nei viena nenorime. Draugė užsisako troškinį, kuris buvo pateiktas labai neįprastai.Aš valgysiu vištieną su ryžiais ir juodųjų serbentų padažu. Patiekta paprastai, paruošta skaniai.Po skanios ir sočios vakarienės išeiname pasivaikščioti vakarinio Birštono gatvėmis.
Bažnyčia vėl uždaryta, tad patraukiame į krantinę ir mėgaujamės giedru vakaru.Grįžę į vilą, ilgokai vakarojame kambario balkone.

Naudoti informacijos šaltiniai:
www.visitbirstonas.lt
www.city-info.net
www.autc.lt
www.naujasisgelupis.lt
www.delfi.lt

1 komentaras:

  1. Ačiū už lankytinų vietų pasiūlymus �� kaip tik su drauge važiuosime pailsėti į birštoną kitą mėnesį, planuojame apsistoti šiame viešbutyje: https://www.noriunoriunoriu.lt/lt/viesbutis/vytautas-mineral-spa-poilsis-birstone , gal kas turi kokių atsiliepimų apie jį? Labai sudomino jūsų pasiūlyti lankyti objektai, būtinai aplankysime. ačiū:)

    AtsakytiPanaikinti